Informace o zabezpečení vašeho domu
 

Koberce a bezpečnost

Vztah koberců a bezpečnosti je neskutečně blízký a v současné době bychom mohli jmenovat hned několik druhů koberců, které se vyznačují vysokou bezpečností a pochopitelně i vysokou kvalitou. Jakost koberce bezesporu s jeho bezpečností souvisí. Pokud se podíváme na podlahové krytiny dneška z hlediska skluzu, pak jednoznačně musíme zjistit, že koberce patří mezi ty nejbezpečnější vůbec. Není pochyb o tom, že koberce není nijak klouzavý a jeho plocha je pro lidské nohy docela drsná. Čím větší vlas koberce mají, tím jsou logicky méně klouzavé.

Koupit dnes můžeme jakékoli drahé i levné koberce, které mohou mít buď velmi dlouhý vlas, anebo naopak příliš krátký vlas, který se bude vyznačovat jemnějším povrchem. Každý koberec má svá specifika a ideální je volit koberce přesně podle místnosti, v níž by měly být dlouhodoběji položeny. Například zátěžové koberce patří na místa, ve kterých je značně frekventovaný pohyb osob. Pokládat tento druh koberce na místo, kde není velké množství lidí, je zbytečné, jelikož člověk pltí vyšší cenu za něco, co mnohdy ani nevyužije. Do takovýchto míst se hodí spíše luxusní koberce, které mají mnohdy spíše dekorativní charakter a lidé jich využívají jako ozdoby v určitém interiéru.

Dekorační vlastnosti mohou být ještě navíc zvýrazněny dalšími doplňky, mezi které se řadí hlavně dekorační polštářky a další záležitosti. U kusových koberců je bezpečnost vysoká zejména tehdy, když jde o větší koberce, jež samy o sobě nijak po povrchu nekloužou a nedochází vlivem chození po nich k přesouvání koberců. U menších koberců bychom si měli dát pozor. Výběr na http://www.vopi.cz/ je obrovský a každý člověk si může vybrat koberce podle svého vlastního uvážení. Z hlediska bezpečnosti se lze ne většinu koberců včetně třeba nášlapů na schody spolehnout.

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
Koberce: Já myslím,... 1 Jitka 21. 01. 2013
číst vše Nový příspěvek

18. 01. 2013